Synchronizacja agregatów pozwala na ekonomiczne wykorzystywanie części dostępnej mocy agregatów i płynne włączenie dodatkowych źródeł energii o takiej samej charakterystyce napięciowej, w sytuacji gdy pojawi się takie zapotrzebowanie. Synchronizacja zapewnia dodatkowe źródła energii elektrycznej dostępne do jednoczesnego wykorzystania dla tej samej grupy odbiorników.

Dzięki temu codzienne korzystanie z agregatu może być bardziej ekonomiczne, przy jednoczesnej gwarancji, że w każdej chwili możemy obsłużyć większe zapotrzebowanie na energię.

Taniej jest uruchomić jeden silnik o małej pojemności niż stale utrzymywać agregat produkujący nadwyżkę energii. Synchronizacja eliminuje problem podtrzymywania działania agregatu z silnikiem o wysokiej pojemności w przypadku niskiego wykorzystania energii elektrycznej. Dzięki synchronizacji agregatów możemy w każdej chwili płynnie wspomóc mniejszy agregat i uruchomić dodatkowe generatory.

W przemyśle istnieje potrzeba synchronizacji agregatów prądotwórczych z siecią energetyczną. Gdy fabryka ma za mało prądu z systemu krajowego, może czasowo uzupełniać niedobory mocy poprzez wykorzystanie agregatów. Pracują one wtedy razem z siecią zawodową i wspólnie zasilają maszyny na hali. Żeby to było możliwe, niezbędne jest bardzo precyzyjne zsynchronizowanie obu systemów.

synchronizacja agregatów prądotwórczych

Synchronizacja to również doskonałe rozwiązanie przy różnych dużych imprezach masowych np. koncertach, gdzie nie można sobie pozwolić na przerwę w zasilaniu. Podobne rozwiązania można stosować np. w szpitalach, gdzie ciągłość zasilania jest niezbędna.

Oferta synchronizacji agregatów prądotwórczych

Możemy zsynchronizować dowolną liczbę różnych lub podobnych agregatów prądotwórczych. Wykonujemy modyfikację agregatów prądotwórczych pod kątem synchronizacji z siecią lub drugim agregatem prądotwórczym. Wykonujemy niezbędne modyfikacje instalacji elektrycznych obiektów pod kątem włączenia agregatu prądotwórczego w synchronizacji. Zapraszamy do kontaktu.